Konference

Od startupu k udržitelnému podnikání

BLOK III.

Od startupu k udržitelnému podnikání

Michal Valta, Zakladatel a CEO projektu viaGood

Michal Valta je fotograf, cestovatel, spisovatel, úspěšný podnikatel a v neposlední řadě zakladatel filantropického projektu viaGood, sociální sítě navržené pro zlepšení světa. Michal začal podnikat už ve svých šesnácti letech a na střední škole založil úspěšný projekt RealPC, software pro realitní kanceláře. Spolupracoval s mezinárodními značkami jako RE/MAX a Century 21.

Ve svém segmentu se stal druhým nejúspěšnějším v České republice.

Od roku 2017 se věnuje filantropickému projektu viaGood jenž díky technologii spojuje lidi, kteří chtějí chránit přírodu, pomáhat ohroženým zvířatům a lidem v nouzi. Jeho cílem je spojit miliony lidí ve snaze zlepšit svět.

Petr Sanetrník, Spoluzakladatel VR Education

Petr Sanetrník je zakladatel digitální agentury webfusion.cz zaměřenou na tvorbu webových stránek, online marketing a vývoj aplikací, je spoluzakladatelem vreducation.cz, kde digitalizují firemní vzdělávání do virtuální reality a je spoluzakladatelem investičního fondu Crypviz.cz, kde působí jako portfolio manager.

Petr je velký nadšenec do technologií. Kryptoměny, VR a decentralizované finance jsou nejen jeho prací, ale hlavně koníčkem.

Dominika Sokolová, Zakladatelka a jednatelka ve společnosti FESTADA s.r.o.

Dominika Sokolová je mladá začínající podnikatelka, studentka brněnské Mendelovy univerzity, která se zabývá chovatelstvím a zejména šlechtěním ovcí a koz. Vytvořila aplikaci, která pomáhá udržovat chovatelům komplexním přehled o jejich stádech a dokáže ušetřit až 90 % času na administrativě. Tak odstartoval projekt FESTADA.

Dominika má k chovatelství přirozený vztah, vyrůstala na rodinné ovčí farmě a problematika jí je blízká. Dominika je žena mnoha tváří, usměvavá aktivní dívka, která se dokáže ve chvilce proměnit v aktivního vojáka v záloze nebo v suverénní podnikatelku.

Jan Tobolík,  Jednatel a CEO ve společnosti Sensio.cz s.r.o.

Jan Tobolík, absolvent FEI VUT v Brně. Vystudovaný programátor, který v současné době řídí firmy zabývající se informačními systémy a technologií 3D tisku, primárně v průkopnické oblasti výroby hudebních nástrojů.

Převahu sedavé práce v kanceláři vyvažuje aktivními sportovními aktivitami – volejbal, florbal, badminton a poslední 2 roky nordic walking, kde se úspěšně účastní i mezinárodních závodů. Rád poznává nové příležitosti, a i díky tomu i s manželkou a dcerkou hodně cestují. Nehledá vždy nejjednodušší cesty, snaží se být průkopníkem v dané oblasti.

Jiří Palička, CEO ve společnosti Veles Technology

Jiří Palička je spoluzakladatel Veles Technology, které vzniklo právě z jeho iniciativy. Vždycky byl zapálený pro moderní technologie a virtuální realitu vnímá jako fascinující nástroj s obrovským potenciálem. Ve Veles Technology je na pozici CEO, je nositelem firemní vize a strategie, jedná s obchodními partnery a především zaštiťuje vývoj prototypu a do budoucna bude mít na starost výrobu našeho VR headsetu.

Michal Netolický, jednatel Flenexa plus s.r.o

Slyšeli jste někdy o aquaponii? Velmi zjednodušeně se jedná o symbiotické pěstování ryb a zeleniny za účelem vytvoření ekosystému podobného tomu přírodnímu. Benefitem je udržitelné hospodaření a výnosem ryby i zelenina v biokvalitě s celoročně garantovanou kvalitou a čerstvostí. Jednou z nemnoha firem, která se aquaponii v České republice na špičkové úrovni věnuje, je přáslavická Flenexa. Ta, po několika letech technologického vývoje, vstupuje na trh s vlastními farmami, které chce prodávat zájemcům o tento moderní způsob farmaření. O úskalích tohoto stále poměrně neobvyklého, ale velmi udržitelného podnikání bude mluvit Michal Netolický.

Ondřej Kučera, Zakladatel projektu Deepeffects.AI

Deepeffects.ai, které představí jeden ze zakladatelů Ondřej Kučera, se zabývá profilováním jednotlivců a konstrukcí jazykových aplikací použitelných v personalizaci internetového obsahu. Projekt se zabývá „překladem“ libovolného obsahu v digitální komunikaci do jazyka jednoho konkrétního člověka a zároveň stimulováním jeho emocí k obsahu, který je jeho směrem komunikován. Profilování jedinců zakládáme na automatickém zpracování jejich textů (tzn. že metoda je retrospektivní a nepřímá) a stavíme jej na repetitivním jazykovém chování odhalujícím klíčová témata a emoce jedince. Tým je složen z akademiků Univerzity Palackého v Olomouci, kvantitativní lingvistky Martiny Benešové, sinologa Ondřeje Kučery a lingvisty Dana Faltýnka.

Alžběta Flaschková, Zakladatelka projektu TOLG

Alžběta Flaschková je spoluzakladatelkou projektu Tolg. online, který společně s Jitkou Novákovou odstartovaly v dubnu letošního roku. Základní myšlenkou je zdokonalení zdravotníků v komunikaci s pacienty a současně pomoc s komunikací v týmu. Sama Alžběta je pravidelným návštěvníkem ordinací. Před deseti lety onemocněla cukrovkou 1. typu. A postupem času uzrával nápad jak přispět ke zlepšení oboru, který je pro nás všechny tak důležitý.

Portál Tolg nabízí e-learningové lekce, rozhovory a podcasty věnující se problematice komunikace zdravotníků. Lektory jsou nejčastěji psychologové a psychoterapeuti, prostor však dostávají i samotní zdravotníci, kteří mluví o svých zkušenostech a komunikačních vychytávkách z praxe. Cílem je zdravotníky pozitivně motivovat a přinášet jim snadné návody, jak se zlepšovat v systému, ve kterém je to přinejmenším složité a kde na komunikaci není dostatečný prostor.

Back to list